W galerii

 

 

 

 

Strona główna
Laury dla Laury
Autor: mgr Jarosław Siwak   
Dzień 23 marca br. przyniósł naszej szkole ogromny sukces, po raz kolejny uczennica naszej szkoły znalazła się w gronie laureatów Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego. Sukces odniosła Laura Kniejska z klasy VI d zdobywając V miejsce w województwie i tytuł laureata.  Udział Laury oraz innych zwycięzców gminnych etapów konkursowych był możliwy dzięki obniżeniu przez komisję- mocno zawyżonych- kryteriów punktowania. Nasza reprezentantka miała ogromną konkurencję: wśród około 50 uczestników wielu było takich, dla których język niemiecki był autentycznym językiem ojczystym. Po zaciętych, dwugodzinnych zmaganiach z testami konkursowymi, wyłoniono czołową piętnastkę (zdobywców ponad 90%punktów), którą czekał etap ustny. Wszyscy zaliczyli go znakomicie i tym samym wygrali konkurs. Zasiadający w komisji niemieccy lektorzy podkreślali wysoki poziom językowy reprezentowany przez odpowiadających. Laureaci otrzymali z rąk konsula Republiki Federalnej Niemiec cenne nagrody książkowe.


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Gimnazjum nr 2 | Szkoa Podstawowa nr 2 | Olesno