W galerii

 

 

 

 

Strona g艂贸wna
Laury dla Laury
Autor: mgr Jaros艂aw Siwak   
Dzie艅 23 marca br. przyniós艂 naszej szkole ogromny sukces, po raz kolejny uczennica naszej szko艂y znalaz艂a si臋 w gronie laureatów Wojewódzkiego Konkursu J臋zyka Niemieckiego. Sukces odnios艂a Laura Kniejska z klasy VI d zdobywaj膮c V miejsce w województwie i tytu艂 laureata.  Udzia艂 Laury oraz innych zwyci臋zców gminnych etapów konkursowych by艂 mo偶liwy dzi臋ki obni偶eniu przez komisj臋- mocno zawy偶onych- kryteriów punktowania. Nasza reprezentantka mia艂a ogromn膮 konkurencj臋: w艣ród oko艂o 50 uczestników wielu by艂o takich, dla których j臋zyk niemiecki by艂 autentycznym j臋zykiem ojczystym. Po zaci臋tych, dwugodzinnych zmaganiach z testami konkursowymi, wy艂oniono czo艂ow膮 pi臋tnastk臋 (zdobywców ponad 90%punktów), któr膮 czeka艂 etap ustny. Wszyscy zaliczyli go znakomicie i tym samym wygrali konkurs. Zasiadaj膮cy w komisji niemieccy lektorzy podkre艣lali wysoki poziom j臋zykowy reprezentowany przez odpowiadaj膮cych. Laureaci otrzymali z r膮k konsula Republiki Federalnej Niemiec cenne nagrody ksi膮偶kowe.


 
« poprzedni artyku   nast阷ny artyku »
Gimnazjum nr 2 | Szkoa Podstawowa nr 2 | Olesno