W galerii

 

 

 

 

Strona główna
Szkolne Konkursy Wiedzy o Janie Pawłe II
Autor: Administrator   
W związku z kanonizacją Bł. Jana Pawła II, która odbędzie się w dniu 27.04.2014r. zapraszamy uczniów Zespołu Szkół Nr 2 w Oleśnie do udziału w szkolnych konkursach:

1. Dla klas I – III PSP konkurs plastyczny pt. „Nasz Przyjaciel Papież Jan Paweł II”. Format A4, technika dowolna. Prace należy oddać do 23.04.2014r. u wychowawcy. Odpowiedzialna za konkurs p. Anna Garbaczok.

2. Dla klas IV – VI PSP, pt. „Papież Jan Paweł II – Przyjaciel Młodych”. Konkurs odbędzie się 23 kwietnia 2014r. Odpowiedzialna za konkurs p. Genowefa Ciach.

3. Dla klas I – III Gimnazjum w formie wypracowania na jeden z powyższych tematów (do wyboru):
„Nie czekajcie, aż staniecie się starsi, by wtedy wyruszyć ścieżką świętości. Świętość jest zawsze młoda, tak jak wieczna jest młodość Boga”. Na podstawie nauczania JPII pokaż na czym polega znaczenie młodości w życiu człowieka oraz związek młodości z powołaniem do świętości. Czy świętość pozostaje w związku z dojrzałością w wierze? (na podstawie nauczania JPII podczas Światowych Dni Młodzieży w Toronto 22 VII 2002r).
„Każdy z Was, młodzi przyjaciele, znajduje w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można zdezerterować”. Na podstawie tych słów papieża JPII skierowanych do młodych 12 VI 1987r na Westerplatte, napisz czym może być ”moment Westerplatte” w życiu człowieka.
„Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali” ( przemówienie do młodzieży, Jasna Góra 18 VI 1983r) „Być człowiekiem sumienia to znaczy wymagać od siebie, podnosić się z własnych upadków, ciągle na nowo się nawracać” (Skoczów 22 V 1995r.) Napisz jak rozumiesz te słowa papież skierowane do młodzieży, do ciebie osobiście. Czy mogą one być wciąż aktualne dla współczesnych młodych ludzi?
WYMOGI PRACY: samodzielna, maks.4 strony A4, czcionka 12, odstępy 1,5.
Termin oddawania prac : 28 kwietnia 2014 ( środa po świętach)

Odpowiedzialna za konkurs p. Klaudia Gajdecka.

Regulamin Konkursu: Materiały do pobrania:

 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »
Gimnazjum nr 2 | Szkoa Podstawowa nr 2 | Olesno