W galerii

 

 

 

 

Strona główna
Nasi uczniowie czwartą drużyną w województwie ...
Autor: Administrator   
Dnia 14 maja 2013 r. odbyły się w Oleśnie Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczniowie mieli za zadanie wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy, podejmując działania ratujące zdrowie i życie w trakcie zapozorowanych zdarzeń, a także rozwiązać test pisemny. W kategorii szkół gimnazjalnych wygrał zespół Publicznego Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Oleśnie, dzięki czemu zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.

W sobotę 31 maja na terenie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Opolu uczennice klas trzecich oleskiej „Dwójki”: Monika Kus, Martyna Krzak, Magdalena Skoczylas, Anna Wilhelm i Cathrin Joschko musiały udzielić pomocy m.in. potrąconemu przez samochód rowerzyście, napadniętej dziewczynie czy ekipie elektryków. Walczyły dzielnie zajmując IV miejsce.
Patronat honorowy nad mistrzostwami objął Marszałek Województwa Opolskiego – Pan Andrzej Buła.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Gimnazjum nr 2 | Szkoa Podstawowa nr 2 | Olesno