W galerii

 

 

 

 

Strona główna
Wymiana młodzieży...
Autor: Administrator   
W dniach 12-20 września 2014r. uczniowie naszego gimnazjum wraz z dwoma absolwentami uczestniczyli w wymianie młodzieży ze szkołą w Arnsbergu. Młodzież znała się z ubiegłego roku, kiedy to młodzi Niemcy odwiedzili Olesno. Wszyscy niecierpliwie czekali na wyjazd. Gdy autobus po 17 godzinach w końcu dotarł na miejsce, uczniowie obydwu szkół padli sobie w ramiona.

W sobotę oraz w niedzielę rozrywkę zapewniały rodziny goszczące, natomiast reszta tygodnia była zaplanowana przez szkołę. W poniedziałek uczniowie z Polski uczestniczyli w zajęciach tanecznych. Nauczyli się kilku tańców towarzyskich oraz opanowali podstawy hip-hopu i breakdance’u. Po południu odbyło się zwiedzanie Arnsberga zakończone „grillem”, a wieczorem wszyscy świetnie się bawili na dyskotece.
We wtorek miała miejsce wycieczka do Oberhausen, gdzie uczniowie odwiedzili wystawę sztuki w centrum kulturalnym „Gasometer”. W środę młodzież mierzyła się ze ścianę wspinaczkową w Dortmundzie - uczniowie „Dwójki” nie bali się wspiąć na wysokość 30 metrów. Kolejnego dnia gimnazjaliści z Olesna uczestniczyli w lekcjach swoich niemieckich koleżanek i kolegów, a po południu wszyscy wybrali się do aquaparku, gdzie również miło spędzili czas. Ostatniego dnia odbyły się warsztaty artystyczne, sportowe oraz fotograficzne. Niestety nadszedł czas pożegnania i o godzinie 15 wszyscy musieli się stawić przed szkołą. „Na szczęście” autokar się spóźnił, dzięki czemu młodzi mogli spędzić jeszcze dwie godziny razem. Gdy przyjechał autobus uczniowie nie chcieli się rozstać, poleciały łzy. Młodzież obiecała sobie, że jeszcze się zobaczy. Była to jubileuszowa wymiana (10 lat) między Zespołem Szkół Nr2 w Oleśnie a Realschule am Eincholz w Arnsbergu.

 
następny artykuł »
Gimnazjum nr 2 | Szkoa Podstawowa nr 2 | Olesno