W galerii

 

 

 

 

Strona główna
Laureatki nagrody marszałka województwa Prymus Opolszczyzny
Autor: Administrator   
Uczennice oleskiej „Dwójki” laureatkami nagrody marszałka województwa „Prymus Opolszczyzny”
Dnia 17.10.2014 r. w Filharmonii Opolskiej odbyło się Regionalne Święto Edukacji, podczas którego 27 najlepszych uczniów opolskich podstawówek, gimnazjów, liceów i techników otrzymało nagrody marszałka województwa "Prymus Opolszczyzny". Wśród nagrodzonych znalazły się dwie uczennice Publicznego Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. księżnej Jadwigi Śląskiej w Oleśnie - Paulina Świtała oraz Cathrin Joschko.

Prymusi Opolszczyzny to nie tylko świetni uczniowie - mają średnią powyżej 5 - ale też odnoszą sukcesy w olimpiadach oraz konkursach: przedmiotowych, artystycznych i sportowych.
Imprezę swoją obecnością uświetnili posłowie, senator, kurator oświaty, władze samorządowe, profesorowie wyższych uczelni dyrektorzy szkół, nauczyciele, studenci, licznie przybyli również rodzice „Opolskich Prymusów".
Uroczystości towarzyszył koncert Orkiestry Kameralnej Filharmonii Opolskiej. Na tarasie letnim przed budynkiem filharmonii można było posłuchać kompozycji m.in. W.A. Mozarta, J. Brahmsa, A. Vivaldiego i zespołu The Beatles.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Gimnazjum nr 2 | Szkoa Podstawowa nr 2 | Olesno