W galerii

 

 

 

 

Strona główna
Narodowe Święto Niepodległości
Autor: Administrator   
W związku z obchodzonym 11 listopada Narodowym Świętem Niepodległości, w szkole odbyły się uroczyste apele dla szkoły podstawowej i gimnazjum. Program artystyczny przygotowała klasa I a PG pod kierunkiem dr Ewy Wiechy-Jung.
Święto Niepodległości przetrwało w tradycji i w świadomości Polaków jako bardzo ważny dzień będący wyrazem szacunku dla minionych pokoleń, które walczyły o niepodległą Ojczyznę. Oddajemy hołd wszystkim Polakom i żołnierzom walczącym o wolną i suwerenną Rzeczpospolitą. Płacili za to krwią i życiem. Jesteśmy im wdzięczni za to, że nigdy nie przestali wierzyć w niepodległą Polskę i oddajemy im cześć za to ogromne poświęcenie. Dziś, po 96 latach chylimy czoła przed wszystkimi bohaterami tamtych wydarzeń. Dziękujemy za ofiarę i trud kilku pokoleń naszych rodaków. Pielęgnujemy pamięć, bo jak mówił Marszałek Piłsudski „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości."

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Gimnazjum nr 2 | Szkoa Podstawowa nr 2 | Olesno