W galerii

 

 

 

 

Strona g艂贸wna
Narodowe 艢wi臋to Niepodleg艂o艣ci
Autor: Administrator   
W zwi膮zku z obchodzonym 11 listopada Narodowym 艢wi臋tem Niepodleg艂o艣ci, w szkole odby艂y si臋 uroczyste apele dla szko艂y podstawowej i gimnazjum. Program artystyczny przygotowa艂a klasa I a PG pod kierunkiem dr Ewy Wiechy-Jung.
艢wi臋to Niepodleg艂o艣ci przetrwa艂o w tradycji i w 艣wiadomo艣ci Polaków jako bardzo wa偶ny dzie艅 b臋d膮cy wyrazem szacunku dla minionych pokole艅, które walczy艂y o niepodleg艂膮 Ojczyzn臋. Oddajemy ho艂d wszystkim Polakom i 偶o艂nierzom walcz膮cym o woln膮 i suwerenn膮 Rzeczpospolit膮. P艂acili za to krwi膮 i 偶yciem. Jeste艣my im wdzi臋czni za to, 偶e nigdy nie przestali wierzy膰 w niepodleg艂膮 Polsk臋 i oddajemy im cze艣膰 za to ogromne po艣wi臋cenie. Dzi艣, po 96 latach chylimy czo艂a przed wszystkimi bohaterami tamtych wydarze艅. Dzi臋kujemy za ofiar臋 i trud kilku pokole艅 naszych rodaków. Piel臋gnujemy pami臋膰, bo jak mówi艂 Marsza艂ek Pi艂sudski „Naród, który nie szanuje swej przesz艂o艣ci nie zas艂uguje na szacunek tera藕niejszo艣ci i nie ma prawa do przysz艂o艣ci."

 
« poprzedni artyku   nast阷ny artyku »
Gimnazjum nr 2 | Szkoa Podstawowa nr 2 | Olesno