W galerii

 

 

 

 

Strona główna
Bezcenne wypieki!
Autor: Administrator   
16 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Żywienia i Walki z Głodem. Jego celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na rosnący w świecie problem niedożywienia oraz uświadomienie globalnych problemów żywnościowych i wywołanie poczucia solidarności w walce z głodem i ubóstwem. Głód to zjawisko występujące nie tylko w państwach trzeciego świata czy terenach objętych konfliktami zbrojnymi.
Nie trudno zauważyć, że liczba niedożywionych osób wzrasta z roku, na rok. Dla niektórych wydaje się to absurdalne... A jednak problem niedożywienia dotyczy również polskich dzieciaków. Według danych statystycznych w Polsce 700 000 tysięcy dzieci nie jada codziennie ciepłego posiłku. Obecnie co 4 nastolatek poniżej 15 roku życia jest niedożywiony.
Na szczęście uczniowie naszej szkoły nie są obojętni na cierpienie bliźniego. Dnia 16 października członkowie szkolnego koła PCK pod opieką pani Małgorzaty Skoczylas zorganizowali akcję sprzedaży ciasta. Jest to już nasza coroczna tradycja. W tym roku jednak zainteresowanie akcją przekroczyło nasze oczekiwania. Wspaniałe wypieki sprzedano już po drugiej przerwie. Łączny dochód wyniósł 340,00 zł. Kwota zostanie przeznaczona na paczki bożonarodzeniowe i dofinansowanie wycieczek szkolnych dla uczniów z uboższych rodzin uczęszczających do naszej szkoły. Było smacznie i z pożytkiem.

Dziękujemy za tak ogromne zainteresowanie.
Uczniowie SK PCK wraz z opiekunem

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Gimnazjum nr 2 | Szkoa Podstawowa nr 2 | Olesno