W galerii

 

 

 

 

Strona główna
Bezcenne wypieki!
Autor: Administrator   
16 pa┼║dziernika obchodzimy Mi─Ödzynarodowy Dzie┼ä ┼╗ywienia i Walki z G┼éodem. Jego celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na rosn─ůcy w ┼Ťwiecie problem niedo┼╝ywienia oraz u┼Ťwiadomienie globalnych problemów ┼╝ywno┼Ťciowych i wywo┼éanie poczucia solidarno┼Ťci w walce z g┼éodem i ubóstwem. G┼éód to zjawisko wyst─Öpuj─ůce nie tylko w pa┼ästwach trzeciego ┼Ťwiata czy terenach obj─Ötych konfliktami zbrojnymi.
Nie trudno zauwa┼╝y─ç, ┼╝e liczba niedo┼╝ywionych osób wzrasta z roku, na rok. Dla niektórych wydaje si─Ö to absurdalne... A jednak problem niedo┼╝ywienia dotyczy równie┼╝ polskich dzieciaków. Wed┼éug danych statystycznych w Polsce 700 000 tysi─Öcy dzieci nie jada codziennie ciep┼éego posi┼éku. Obecnie co 4 nastolatek poni┼╝ej 15 roku ┼╝ycia jest niedo┼╝ywiony.
Na szcz─Ö┼Ťcie uczniowie naszej szko┼éy nie s─ů oboj─Ötni na cierpienie bli┼║niego. Dnia 16 pa┼║dziernika cz┼éonkowie szkolnego ko┼éa PCK pod opiek─ů pani Ma┼égorzaty Skoczylas zorganizowali akcj─Ö sprzeda┼╝y ciasta. Jest to ju┼╝ nasza coroczna tradycja. W tym roku jednak zainteresowanie akcj─ů przekroczy┼éo nasze oczekiwania. Wspania┼ée wypieki sprzedano ju┼╝ po drugiej przerwie. ┼ü─ůczny dochód wyniós┼é 340,00 z┼é. Kwota zostanie przeznaczona na paczki bo┼╝onarodzeniowe i dofinansowanie wycieczek szkolnych dla uczniów z ubo┼╝szych rodzin ucz─Öszczaj─ůcych do naszej szko┼éy. By┼éo smacznie i z po┼╝ytkiem.

Dzi─Ökujemy za tak ogromne zainteresowanie.
Uczniowie SK PCK wraz z opiekunem

 

 
« poprzedni artyku│   nastŕpny artyku│ »
Gimnazjum nr 2 | Szkoa Podstawowa nr 2 | Olesno