W galerii

 

 

 

 

Strona główna
Szlachetna paczka
Autor: Administrator   
Uczniowie oleskiej „Dwójki” po raz kolejny aktywnie włączyli się do projektu „Szlachetna Paczka”, przygotowując 14 paczek z prezentami. Szlachetna paczka to projekt Stowarzyszenia Wiosna, który w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej, do wygrywania swojego życia i zostania „bohaterem. Angażując wolontariuszy wokół liderów – wpływa na zmianę całego społeczeństwa”.

Celem jest pomocy bezpośrednia - darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. W tym roku akcja organizowana jest czternasty raz . Pierwsza edycja odbyła się w 2000 roku, kiedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzonego przez ks. Jacka Stryczka obdarowała 30 ubogich rodzin. Dzisiaj projekt ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce, łączy działania setek tysięcy osób. Tylko w 2013 roku Paczka połączyła 617 tysięcy Polaków, a wartość społeczna projektu przekroczyła 300 mln złotych!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Gimnazjum nr 2 | Szkoa Podstawowa nr 2 | Olesno