W galerii

 

 

 

 

Strona g艂贸wna
Szlachetna paczka
Autor: Administrator   
Uczniowie oleskiej „Dwójki” po raz kolejny aktywnie w艂膮czyli si臋 do projektu „Szlachetna Paczka”, przygotowuj膮c 14 paczek z prezentami. Szlachetna paczka to projekt Stowarzyszenia Wiosna, który w wyj膮tkowy sposób inspiruje ludzi do stawania si臋 kim艣 wi臋cej, do wygrywania swojego 偶ycia i zostania „bohaterem. Anga偶uj膮c wolontariuszy wokó艂 liderów – wp艂ywa na zmian臋 ca艂ego spo艂ecze艅stwa”.

Celem jest pomocy bezpo艣rednia - darczy艅cy przygotowuj膮 paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin s膮 pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy dzia艂aj膮 lokalnie. W tym roku akcja organizowana jest czternasty raz . Pierwsza edycja odby艂a si臋 w 2000 roku, kiedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzonego przez ks. Jacka Stryczka obdarowa艂a 30 ubogich rodzin. Dzisiaj projekt ma charakter ogólnopolski i jak 偶adna inna akcja charytatywna w Polsce, 艂膮czy dzia艂ania setek tysi臋cy osób. Tylko w 2013 roku Paczka po艂膮czy艂a 617 tysi臋cy Polaków, a warto艣膰 spo艂eczna projektu przekroczy艂a 300 mln z艂otych!

 
« poprzedni artyku   nast阷ny artyku »
Gimnazjum nr 2 | Szkoa Podstawowa nr 2 | Olesno