W galerii

 

 

 

 

Strona główna
Konkursie kolęd i pastorałek w języku niemieckim
Autor: Barbara Żakowska   

Dnia 15 grudnia 2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie kolęd i pastorałek w języku niemieckim, który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej w Borkach Wielkich. Konkurs ten jest integralną części obchodzonego od pięciu lat Święta Piernika.

Organizatorami imprezy byli PSP w Borkach Wielkich oraz Towarzystwo Społeczno- Kulturalne Niemców działające w tejże miejscowości. Występy uczniów oceniano pod względem doboru repertuaru, poprawności językowej , intonacji, muzykalności i walorów głosowych. Uczniowie PSP Nr 2 zostali nagrodzeni w następujących kategoriach:

 soliści  I-III

 I miejsce – Jagoda Paliwoda

 III miejsce - Roksana Winiarska, Emilia Bomba 

 wyróżnienie - Paskal Ceglarek

 soliści IV- VI

 II miejsce – Miriam Janicka

 II miejsce – Samuel Kassner

 zespoły IV- VI

wyróżnienie - Zespół Madchen- Paulina Wróbel i Bettina Holik

(Uczniów przygotowały do konkursu p. Aneta Moj, p. Ewa Olejniczak, p. Regina Woźniak, p. Barbara Żakowska.) Należy wspomnieć, że gospodarze imprezy (dyrekcja i pracownicy PSP Borki Wielkie) zadbali nie tylko o walory artystyczne konkursu, ale też o walory smakowe serwując uczestnikom słodkości i specjalności regionalnej kuchni.

 


Image
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Gimnazjum nr 2 | Szkoa Podstawowa nr 2 | Olesno