W galerii

 

 

 

 

Strona g艂贸wna
Konkursie kol臋d i pastora艂ek w j臋zyku niemieckim
Autor: Barbara 呕akowska   

Dnia 15 grudnia 2014 r. uczniowie naszej szko艂y wzi臋li udzia艂 w Konkursie kol臋d i pastora艂ek w j臋zyku niemieckim, który odby艂 si臋 w Publicznej Szkole Podstawowej w Borkach Wielkich. Konkurs ten jest integraln膮 cz臋艣ci obchodzonego od pi臋ciu lat 艢wi臋ta Piernika.

Organizatorami imprezy byli PSP w Borkach Wielkich oraz Towarzystwo Spo艂eczno- Kulturalne Niemców dzia艂aj膮ce w tej偶e miejscowo艣ci. Wyst臋py uczniów oceniano pod wzgl臋dem doboru repertuaru, poprawno艣ci j臋zykowej , intonacji, muzykalno艣ci i walorów g艂osowych. Uczniowie PSP Nr 2 zostali nagrodzeni w nast臋puj膮cych kategoriach:

 soli艣ci  I-III

 I miejsce – Jagoda Paliwoda

 III miejsce - Roksana Winiarska, Emilia Bomba 

 wyró偶nienie - Paskal Ceglarek

 soli艣ci IV- VI

 II miejsce – Miriam Janicka

 II miejsce – Samuel Kassner

 zespo艂y IV- VI

wyró偶nienie - Zespó艂 Madchen- Paulina Wróbel i Bettina Holik

(Uczniów przygotowa艂y do konkursu p. Aneta Moj, p. Ewa Olejniczak, p. Regina Wo藕niak, p. Barbara 呕akowska.) Nale偶y wspomnie膰, 偶e gospodarze imprezy (dyrekcja i pracownicy PSP Borki Wielkie) zadbali nie tylko o walory artystyczne konkursu, ale te偶 o walory smakowe serwuj膮c uczestnikom s艂odko艣ci i specjalno艣ci regionalnej kuchni.

 


Image
 
« poprzedni artyku   nast阷ny artyku »
Gimnazjum nr 2 | Szkoa Podstawowa nr 2 | Olesno