W galerii

 

 

 

 

Strona g艂贸wna
Zimowa edycja akcji Bezpieczna Woda
Autor: Administrator   
Ministerstwo Edukacji Narodowej uprzejmie informuje, 偶e w zwi膮zku ze zbli偶aj膮cymi si臋 feriami zimowymi dla dzieci i m艂odzie偶y, Ministerstwo Sportu i Turystyki, og艂osi艂o trzeci膮 edycj臋 akcji informacyjno-edukacyjnej „Bezpieczna Woda", która po艣wi臋cona jest bezpiecze艅stwu dzieci i m艂odzie偶y, sp臋dzaj膮cych czas wolny w rejonach zamarzni臋tych zbiorników wodnych.

W trosce o bezpiecze艅stwo najm艂odszych Ministerstwo Sportu i Turystyki uruchomi艂o zimow膮 edycj臋 akcji „Bezpieczna Woda” skierowan膮 do nauczycieli, wychowawców, funkcjonariuszy policji rzecznych, ratowników oraz rodziców, stanowi膮c膮 zestaw podstawowych zasad bezpiecze艅stwa na zamarzni臋tych zbiornikach wodnych, uj臋tych w formie plakatu oraz 4-stronicowej ulotki.

Powy偶sze materia艂y edukacyjno-informacyjne stanowi膮 pomoc dydaktyczn膮 w ramach zaj臋膰 szkolnych na temat zagro偶e艅 zwi膮zanych z przebywaniem na zamarzni臋tych rzekach, stawach i jeziorach.

Akcja obejmuje swym zasi臋giem szko艂y na terenie ca艂ego kraju i w za艂o偶eniach powinna wp艂yn膮膰 na ograniczenie liczby wypadków w艣ród dzieci i m艂odzie偶y podczas zimowego wypoczynku na obszarach wodnych.

Ministerstwo Sportu i Turystyki realizuje zimow膮 edycj臋 Akcji „Bezpieczna Woda” we wspó艂pracy z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Spraw Wewn臋trznych i Ministerstwem Zdrowia, przy wsparciu Komendy G艂ównej Policji, Centrum Turystyki Wodnej PTTK i Polskiej Organizacji Turystycznej.

 http://www.kuratorium.opole.pl/index.php/wypoczynek1/bezpieczny-wypoczynek/2847-zimowa-edycja-akcji-bezpieczna-woda

 
« poprzedni artyku   nast阷ny artyku »
Gimnazjum nr 2 | Szkoa Podstawowa nr 2 | Olesno