W galerii

 

 

 

 

Strona główna
STOP MALARII
Autor: PCK   
Jednym z głównych kierunków działalności Szkolnych Kół PCK jest kształtowanie wśród uczniów altruistycznych i aktywnych postaw oraz zachowań przejawiających się we wrażliwości na los drugiego człowieka, w gotowości do niesienia pomocy, a także w umiejętności życia w zdrowiu i bezpieczeństwie oraz w aktywnym działaniu dla dobra innych ludzi.
W związku z tym w listopadzie Szkolne Koło PCK działające przy naszej szkole przeprowadziło w szkole akcję pod hasłem STOP MALARII. Jej celem jest uświadomienie społeczeństwu polskiemu ryzyka zachorowania na malarię w czasie podróży do krajów endemicznych oraz ratowanie życia dzieci w najbardziej zagrożonych regionach Afryki (Kenia, Uganda).
Czytaj całość…
 
Jak to "Dwójka" święta witała...
Autor: Administrator   

 

O ciszo betlejemska
Opłatkowa
na kłującym sianie
naszej codzienności
wypełnij przestrzeń
naszych małych serc
niech się Słowo w nich
stanie Ciałem
Emanuelem
Bogiem z nami...

Zapachem siana i zielonej choinki, piernikowych bakalii i cynamonowych jabłuszek, brzmieniem sentymentalnych kolęd i kruchością białego opłatka, weszli w klimat tych wyjątkowych świąt uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Dwujęzycznych w Oleśnie dzięki licznym uroczystościom organizowanym w ostatnim miesiącu odchodzącego 2008 roku.
Czytaj całość…
 
Jasełka i kiermasz świąteczny dla rodziców
Autor: Administrator   

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Dwujęzycznych serdecznie zapraszają wszystkich rodziców w środę 17.12.2008 roku o godzinie 1700 na "Jasełka w szkole", wspólne kolędowanie oraz kiermasz świąteczny.

Czytaj całość…
 
Konkurs na ,,Najładniejszą skarbonkę"
Autor: Administrator   

17 listopada odbył się apel przygotowany pod kierownictwem p. Anny Damiak przez uczniów klasy I b podsumowujący konkurs na najładniejszą skarbonkę. Najciekawsze skarbonki zostały zaprezentowane na szkolnej wystawie a następnie komisyjnie (p. dyr. G. Burzyńska, p. K. Uniatowska, p. A. Damiak) wyróżniono najlepsze. Na apelu uczniowie klasy I b przedstawili inscenizację pt.,,O oszczędnej Babci, niezaradnym Dziadku i Koziołku”, a następnie zostały ogłoszone wyniki konkursu i rozdane dyplomy wraz z nagrodami W tym roku również sponsorem nagród i wyróżnień dla uczniów biorących udział w konkursie był Bank PKO BP w Oleśnie. Gościem honorowym była p. Bernadeta Dziubek - przedstawiciel Banku, która wręczyła dzieciom nagrody.

Czytaj całość…
 
Dzień walki z głodem w ZSD
Autor: Administrator   
Dnia 16 października obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Głodem. Z tej okazji nasza szkoła zorganizowała sprzedaż ciasta. Do akcji włączyli się członkowie szkolnego koła PCK, a także piekarnia ‘’Rogalik’’. Ciasto sprzedawane było na 2 i 3 przerwie na stołówce szkolnej. Każdy mógł kupić kawałek ciasta. Wypieki były pokrojone na kawałki, z których każdy kosztował 1zł. Łącznie zebrano 137 zł.
Czytaj całość…
 
Stypendia Burmistrza Olesna
Autor: Bożena Witych   

We wtorek dnia 9 września 2008 roku o godz. 13.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego, Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki dokonał uroczystego wręczenia I części Stypendiów Burmistrza Olesna oraz nagród i dyplomów zwycięzcom konkursów rysunkowych.
Stypendia Burmistrza Olesna dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych zostały przyznane przez Komisję Stypendialną pierwszy raz w historii Gminy Olesno.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 351 - 357 z 409
Gimnazjum nr 2 | Szkoa Podstawowa nr 2 | Olesno