W galerii

 

 

 

 

Strona główna
Apel podsumowywujący konkurs na projekt monety okolicznościowej
Autor: Anna Damiak   
W listopadzie dobiegł końca konkurs na projekt monety okolicznościowej z napisem Olesno w którym brali udział uczniowie klas I-III. Zaangażowanie uczniów w wykonanie prac było bardzo duże. Wszyscy bardzo się starali chcąc zakwalifikować się do finału. Komisja w składzie:
Czytaj całość…
 
Konkurs polonistyczny "Daję słowo" dla szkół podstawowych
Autor: Gabriela Kansik   

Dnia 06.11.2007 odbyła się pierwsza część etapu szkolnego konkursu językowo-oratorskiego dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. Pod kierunkiem pań polonistek: pani Aleksandry Dudzisz, pani Ewy Urbańczyk oraz pani Krystyny Boreckiej uczniowie zmagali się z pułapkami języka polskiego, pisząc dyktando oraz rozwiązując test językowy. Dnia 14.11.2007 miała miejsce druga część tego konkursu polegająca na popisie krasomówczym. Uczniowie po krótkim przygotowaniu prezentowali własne kilkuminutowe wypowiedzi na zadany temat. Etap następny tegoż konkursu odbędzie się w Kluczborku.

 
II edycja Międzyszkolnego Konkursu Papieskiego dla szkół podstawowych
Autor: Administrator   

Dnia 05.11.2007 odbył się etap szkolny międzyszkolnego konkursu papieskiego dla szkół podstawowych. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV- VI. Sześciu uczniów reprezentowało szkołę w drugim etapie tegoż konkursu (etap międzyszkolny) dnia 15.11. 2007. W etapie tym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z Olesna i Kluczborka. Uczniów przygotowały do konkursu nauczycielki religii: pani Anna Garbaczok oraz pani Genowefa Ciach.

 
Na oleskim zapomnianym cmentarzu.
Autor: Ewa Cichoń   
Jak co roku uczniowie Zespołu Szkół Dwujęzycznych w Oleśnie ze swoimi wychowawcami, a w tym roku także w towarzystwie Maksymiliana Antkowiaka (syna Redaktora Naczelnego TO), odwiedzili oleski cmentarz żydowski w ramach realizowanego projektu edukacyjnego „Byli tu przed nami”.
Czytaj całość…
 
Apel z okazji Święta Niepodległości
Autor: Administrator   
„Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą...” Dnia 10 listopada, w przeddzień kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. „Do Polski” – to myśl przewodnia tego ważnego wydarzenia. Uczniowie z klas IIIc, IIId i Ia gimnazjum oraz Vc szkoły podstawowej przenieśli swych kolegów – widzów w przeszłość.
Czytaj całość…
 
Apel z okazji Święta Wszystkich Świętych
Autor: Gabriela Kansik   
Tam słowa już nic nie znaczą... 1 listopada. Cmentarz, pęki chryzantem, wieńce, znicze, płomień nad grobem i ludzie... zadumani, wyciszeni, pochyleni nad mogiłą bliskich. Niezapomniana chwila więzi z tymi, których już nie ma, ale także z tymi, którzy są i pamiętają, przybyli, by oddać hołd, by wspomnieć, by utrwalić na zawsze...
Czytaj całość…
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 393 - 399 z 409
Gimnazjum nr 2 | Szkoa Podstawowa nr 2 | Olesno