W galerii

 

 

 

 

Strona główna
Zimowa edycja akcji Bezpieczna Woda
Autor: Administrator   
Ministerstwo Edukacji Narodowej uprzejmie informuje, że w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi dla dzieci i młodzieży, Ministerstwo Sportu i Turystyki, ogłosiło trzecią edycję akcji informacyjno-edukacyjnej „Bezpieczna Woda", która poświęcona jest bezpieczeństwu dzieci i młodzieży, spędzających czas wolny w rejonach zamarzniętych zbiorników wodnych.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych Ministerstwo Sportu i Turystyki uruchomiło zimową edycję akcji „Bezpieczna Woda” skierowaną do nauczycieli, wychowawców, funkcjonariuszy policji rzecznych, ratowników oraz rodziców, stanowiącą zestaw podstawowych zasad bezpieczeństwa na zamarzniętych zbiornikach wodnych, ujętych w formie plakatu oraz 4-stronicowej ulotki.

Czytaj całość…
 
Konkursie kolęd i pastorałek w języku niemieckim
Autor: Barbara Żakowska   

Dnia 15 grudnia 2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie kolęd i pastorałek w języku niemieckim, który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej w Borkach Wielkich. Konkurs ten jest integralną części obchodzonego od pięciu lat Święta Piernika.

Organizatorami imprezy byli PSP w Borkach Wielkich oraz Towarzystwo Społeczno- Kulturalne Niemców działające w tejże miejscowości. Występy uczniów oceniano pod względem doboru repertuaru, poprawności językowej , intonacji, muzykalności i walorów głosowych. Uczniowie PSP Nr 2 zostali nagrodzeni w następujących kategoriach:

Czytaj całość…
 
Uczniowie PSP Mistrzami Województwa w halowej piłce nożnej
Autor: Administrator   
 W rozgrywanym finałowym turnieju piłki nożnej chłopców w Skarbimierzu w dniu 16 grudnia 2014 roku reprezentanci PSP Nr 2 w Oleśnie wygrali wszystkie mecze i zostali Mistrzami Województwa Szkół Podstawowych w halowej piłce nożnej.
W polu boju pozostawili PSP Praszkę, PSP Ozimek i PSP Skarbimierz wygrywając kolejno: 7:2; 7:3; 3:2.
Awans do finału wojewódzkiego nasi uczniowie wywalczyli zostając mistrzami poszczególnych etapów tj. gminnego, powiatowego, ½ województwa.
Czytaj całość…
 
Świąteczny show w amerykańskim stylu
Autor: Ewa Cichoń   
 18 grudnia 2014 r. Zespół Szkół nr 2 w Oleśnie zorganizował kolejne przedświąteczne spotkanie z teatrem, wystawiając sztukę - musical „Wyjątkowy renifer św. Mikołaja".
Było to potężne przedsięwzięcie artystyczne i logistyczne, w którym zagrało ponad 60 młodych adeptów sztuki teatralnej. Rozmach, profesjonalizm, pasja, zaangażowanie to efekt ponad dwumiesięcznej pracy kilkuset osób, uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i rodziców. Gratulacje dla inicjatorek tego spektaklu - pań reżyserek i autorek scenariusza Dagmary Staniszewskiej i Aleksandry Świtały, pary autorskiej niejednego sukcesu scenicznego Zespołu Szkół nr 2 w Oleśnie. Dwójka przyzwyczaiła lokalną społeczność do dobrej rozrywki, dlatego jak zawsze publiczność dopisała, osiągając zawrotną liczbę około 1000 osób. 
Czytaj całość…
 
Świątecznego spotkania z teatrem
Autor: Administrator   
Owacje na stojąco, gratulacje i podziękowania, radość młodych aktorów i łzy wzruszenia w oczach rodziców – tak można w telegraficznym skrócie opisać atmosferę naszego „Świątecznego spotkania z teatrem”. Wspaniale przygotowane przedstawienie, profesjonalna gra aktorska, oprawa muzyczna, scenografia, charakteryzacja, gra świateł oraz ogromne zaangażowanie uczniów, rodziców i nauczycieli sprawiły, że nasza szkoła rozbłysła w świetle jupiterów…, a muzyczna opowieść „Wyjątkowy renifer św. Mikołaja” na długo pozostanie w naszej pamięci i wprowadzi nas w magiczną atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Więcej informacji wkrótce…, zobaczmy to jeszcze raz na zdjęciach p. Mirosława Dedyka. Zapraszamy również na nasz profil na Facebooku https://www.facebook.com/ZSnr2 gdzie możecie zobaczyć więcej zdjęć, podzielić się swoimi wrażeniami i obejrzeć filmy z przygotowań do przedstawienia przygotowane przez nasze uczennice.
Czytaj całość…
 
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
Autor: Administrator   
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 8 - 14 z 409
Gimnazjum nr 2 | Szkoa Podstawowa nr 2 | Olesno