W galerii

 

 

 

 

Nasza szkoła

 

 

Zespó┼é Szkó┼é Nr 2 w Ole┼Ťnie
Publiczna Szko┼éa Podstawowa Nr 2 im. ksi─Ö┼╝nej Jadwigi ┼Ül─ůskiej
Publiczne Gimnazjum Nr 2 z Oddzia┼éami Dwuj─Özycznymi im. ksi─Ö┼╝nej Jadwigi ┼Ül─ůskiej

 

Zobacz modele 3D szko┼éy wykonany przez naszych uczniów:

Praca konkursowa; Micha┼é Jackowski, Szymon Szczuka, ┼üukasz  Krzywo┼ä (PSP)

Praca konkursowa: Anna Górska, Magdalena Nowak, ┼üukasz Wiatr (PG)

 

Pobierz folder o naszej szkole

Budynek szko┼éy sk┼éada si─Ö z 5 segmentów. Do dyspozycji uczniów s─ů:
 • przestronne, s┼éoneczne sale lekcyjne,
 • nowoczesna sala audiowizualna,
 • pracownie j─Özykowe, komputerowe,
 • dwie ┼Ťwietlice szkolne,
 • biblioteka z Centrum Multimedialnym,
 • nowoczesna hala sportowa z zapleczem (si┼éownia, szatnie, natryski, widownia na 400 miejsc),
 • boisko szkolne,
 • miasteczko ruchu drogowego.
 • gabinet pedagoga,
 • sto┼éówka,
 • gabinet medyczny,
 • sklepik szkolny,
 • atrium.
Bezpieczeństwo zapewnia system monitoringu. Szkoła wyposażona jest w ekologiczne ogrzewanie.

 

 

Nasi uczniowie nie mog─ů si─Ö nudzi─ç, dla nich organizowane s─ů:

 • liczne wycieczki,
 • plenery,
 • wyjazdy zagraniczne w ramach wymiany mi─Ödzyszkolnej,
 • imprezy kulturalne,
 • zaj─Öcia rekreacyjno-sportowe,
 • docelowo zaj─Öcia na basenie,
 • konkursy,
 • dyskoteki i bale karnawa┼éowe,
 • obchody: Halloween, miko┼éajek, Dnia Ziemi, Dnia Dziecka oraz kiermasz ┼Ťwi─ůteczny.
  W szkole organizowane s─ů imprezy na szczeblu wojewódzkim, krajowym i mi─Ödzynarodowym - Ogólnopolskie Mistrzostwa w Gimnastyce Artystycznej - 1998r. Mi─Ödzynarodowy Turniej w Gimnastyce Artystycznej, Polsko - Niemieckie Forum Gospodarcze. Szko┼é─Ö odwiedza liczne grono go┼Ťci z kraju i z zagranicy.

  ŚWIETLICA SZKOLNA ORGANIZUJE:
  ZAJ─śCIA OPIEKU┼âCZO WYCHOWAWCZE OD PONIEDZIA┼üKU DO PI─äTKU 645 - 1615
  Oferujemy dzieciom fachow─ů pomoc w odrabianiu zada┼ä domowych, zapewniamy atrakcyjne gry i zabawy ruchowe w Atrium szko┼éy, zaj─Öcia w pracowni komputerowej a jesieni─ů, latem i wiosn─ů równie┼╝ zabawy i gry na podwórku szkolnym.

HISTORIA SZKOŁY

Publiczna Szko┼éa Podstawowa Nr 2 Dwuj─Özyczna w Ole┼Ťnie otworzy┼éa swoje podwoje dla licznej dziatwy szkolnej 05.09.1995r. Oficjalne, uroczyste jej otwarcie nast─ůpi┼éo 21.11.1995r., opóznienie to spowodowane by┼éo trwaj─ůcymi jeszcze pracami wyko┼äczeniowymi.

Pocz─ůtki tej szko┼éy si─Ögaj─ů jednak po┼éowy lat siedemdziesi─ůtych. Wobec braku funduszy próbowano ja najpierw postawi─ç w czynie spo┼éecznym. Potrzebne ┼Ťrodki gromadzono mi─Ödzy innymi przez zbiórk─Ö surowców wtórnych i emisj─Ö specjalnych cegie┼éek. W 1989r. wykopano fundamenty i uzbrojono teren przy ulicy Wielkie Przedmie┼Ťcie wówczas Juliana Marchlewskiego. Ze wzgl─Ödu na wyczerpanie a si─Ö funduszy prace budowlane wstrzymano.
Plac budowy Naszej Szko┼éy. W nowej sytuacji politycznej, powsta┼éej w wyniku przemian ustrojowych w Polsce, zapocz─ůtkowanych w 1989 roku, a w szczególno┼Ťci po historycznym spotkaniu Mazowiecki - Kohl oraz dzi─Öki polsko - niemieckiemu traktatowi z 17.06.1991 roku „o dobrym s─ůsiedztwie i przyjaznej wspó┼épracy” sta┼éa si─Ö mo┼╝liwa dalsza kontynuacja budowy tej szko┼éy, uko┼äczenia jej i wyposa┼╝enia . Wydatnej pomocy finansowej udzieli┼éa Fundacja Polsko - Niemiecka „JUMBO”, a starania o otrzymanie funduszy z fundacji podj─Ö┼éo Towarzystwo Spo┼éeczno Kulturalne Mniejszo┼Ťci Niemieckiej.
Nie zaniedbuj─ůc realizacji wszystkich podstawowych zada┼ä szko┼éy podstawowej, szko┼éa uwzgl─Ödni┼éa specyfik─Ö ┼Ťrodowiskow─ů wychowuj─ůc w duchu tolerancji, wzajemnego szacunku i zrozumienia. Pe┼éni role integruj─ůc─ů w ┼Ťrodowisku zamieszka┼éym przez ludno┼Ť─ç polska i niemiecka. Efektem nauczania w tym duchu, a tak┼╝e nauczania holistycznego jest wszechstronnie wykszta┼écony ucze┼ä, który w sposób naturalny i bez zahamowa┼ä pos┼éuguje si─Ö dwoma j─Özykami, poznaje tradycje i jest przygotowany do ┼╝ycia w spo┼éecze┼ästwie wielokulturowym. Integruj─ůca si─Ö Europa stawia przed nami tak┼╝e zadania, dlatego szko┼éa przyj─Ö┼éa barwy Unii Europejskiej. Hymnem szko┼éy jest „Oda do rado┼Ťci” Ludwika von Beethovena.


Z dniem 01.09.1999r. w naszej szkole powo┼éano Publiczne Gimnazjum nr 2 Dwuj─Özyczne, dlatego tez zmienili┼Ťmy nazw─Ö na ZESPÓ┼ü SZKÓ┼ü DWUJ─śZYCZNYCH W OLE┼ÜNIE w którym funkcjonuj─ů:

1. PUBLICZNA SZKO┼üA PODSTAWOWA NR 2 DWUJ─śZYCZNA

2. PUBLICZNE GIMNAZJUM NR 2 DWUJ─śZYCZNE

Z dniem 1 wrze┼Ťnia 2013r. Zespó┼é Szkó┼é Dwuj─Özycznych w Ole┼Ťnie zmienia nazw─Ö na

Zespó┼é Szkó┼é Nr 2 w Ole┼Ťnie w sk┼éad którego wchodz─ů:

Publiczna Szko┼éa Podstawowa Nr 2 im. ksi─Ö┼╝nej Jadwigi ┼Ül─ůskiej

Publiczne Gimnazjum Nr 2 z Oddzia┼éami Dwuj─Özycznymi im. ksi─Ö┼╝nej Jadwigi ┼Ül─ůskiej


Mamy nadzieje, ze nasi przyszli absolwenci nie b─Öd─ů mieli problemów ze znalezieniem swojego miejsca w integruj─ůcej si─Ö Europie, a warto┼Ťci, które zaszczepiono im w szkole b─Öd─ů procentowa─ç w ich dalszym ┼╝yciu: wojny bior─ů swój pocz─ůtek w umys┼éach ludzi, „skoro wi─Öc i w umys┼éach ludzi musi by─ç zbudowana obrona pokoju”.

 

 

 
Gimnazjum nr 2 | Szkoa Podstawowa nr 2 | Olesno