W galerii

 

 

 

 

Strona główna
V Wielkie Wojewódzkie Dyktando Języka Niemieckiego
Autor: Administrator   
Dnia 20 października 2014 r. 226 uczniów z 59 szkół napisało jubileuszowe V Wielkie Wojewódzkie Dyktando Języka Niemieckiego. Z tematyką nawiązującą do piłkarskich Mistrzostw Świata zmierzyli się uczniowie 23 szkół podstawowych, 25 szkół gimnazjalnych i 11 szkół średnich. Uczniów przygotowało 119 nauczycieli.
Wśród laureatów znalazły się dwie uczennice klasy VI a z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. księżnej Jadwigi Śląskiej w Oleśnie: Iga Wawrzyniak oraz Kathrin Posor . Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
 
Kulisy szkolnych przedstawień...
Autor: Administrator   
Zobacz co dzieje się za kulisami naszych przedświątecznych przedstawień. Zapraszamy na nasz profil na Facebooku https://www.facebook.com/ZSnr2 - uczennice klasy III b gimnazjum: Ola i Magda Nowak utrwaliły dla Was przygotowania do tegorocznych jasełek.
 
Apel podsumowujący konkurs na ,,Najładniejszą skarbonkę
Autor: Administrator   
W listopadzie odbył się apel przygotowany przez uczniów klasy II b pod kierownictwem p.Małgorzaty Pyki dotyczący oszczędności i podsumowujący konkurs na najładniejszą skarbonkę. Najciekawsze skarbonki zostały zaprezentowane na szkolnej wystawie a następnie komisyjnie (p.dyr. Beata Sznajder-Małecką, p.Katarzyna Uniatowska, p.Anna Damiak) wyróżniono najlepsze.
Na apelu uczniowie klasy II b przedstawili część artystyczną, a następnie zostały ogłoszone wyniki konkursu i rozdane nagrody wraz z dyplomami przygotowanymi przez opiekunkę SKO p.Annę Damiak. W tym roku nagrody i wyróżnienia dla uczniów biorących udział w konkursie częściowo zasponsorował Bank Spółdzielczy w Oleśnie. Gościem honorowym był dyrektor Banku Spółdzielczego p. J. Rataj, który wręczył dzieciom nagrody.
Czytaj całość…
 
Narodowe Święto Niepodległości
Autor: Administrator   
W związku z obchodzonym 11 listopada Narodowym Świętem Niepodległości, w szkole odbyły się uroczyste apele dla szkoły podstawowej i gimnazjum. Program artystyczny przygotowała klasa I a PG pod kierunkiem dr Ewy Wiechy-Jung.
Święto Niepodległości przetrwało w tradycji i w świadomości Polaków jako bardzo ważny dzień będący wyrazem szacunku dla minionych pokoleń, które walczyły o niepodległą Ojczyznę. Oddajemy hołd wszystkim Polakom i żołnierzom walczącym o wolną i suwerenną Rzeczpospolitą. Płacili za to krwią i życiem. Jesteśmy im wdzięczni za to, że nigdy nie przestali wierzyć w niepodległą Polskę i oddajemy im cześć za to ogromne poświęcenie. Dziś, po 96 latach chylimy czoła przed wszystkimi bohaterami tamtych wydarzeń. Dziękujemy za ofiarę i trud kilku pokoleń naszych rodaków. Pielęgnujemy pamięć, bo jak mówił Marszałek Piłsudski „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości."
Czytaj całość…
 
Konkurs Piosenki Niemieckiej
Autor: Administrator   
Dnia 4 listopada 2014r. już po raz czwarty w MDK w Oleśnie odbył się Konkurs Piosenki Niemieckiej "Jugend singt deutsche Lieder". Pomysłodawczynią i organizatorką konkursu jest Gabriela Jokiel – nauczycielka Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. księżnej Jadwigi Śląskiej oraz radna z ramienia Mniejszości Niemieckiej, natomiast gospodarzem imprezy Zespół Szkół Nr 2 w Oleśnie. Patronatem oraz wsparciem finansowym konkurs objęli: TSKN, Urząd Miasta i Gminy Olesno (fundusze Komisji Antyalkoholowej) oraz Starostwo Powiatowe. Do rywalizacji przystąpiło wielu uczniów ze szkół podstawowych, po raz pierwszy z powodzeniem zaśpiewały również dzieci z przedszkoli.
Czytaj całość…
 
Gorączka Złota
Autor: Administrator   
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 22 - 28 z 409
Gimnazjum nr 2 | Szkoa Podstawowa nr 2 | Olesno