W galerii

 

 

 

 

Strona główna
Wyprawka szkolna
Autor: Administrator   
Burmistrz Olesna zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29 lipca 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych (Dz. U. z 2014, poz. 1024) i Uchwałą Nr 144/2014 Rady Ministrów z dnia 29 lipca 2014 r. w sprawie Rządowego programu pomocy uczniom w 2014 r. - „Wyprawka szkolna" informuje, że uczniom rozpoczynającym w roku szkolnym 2014/2015 naukę w klasach II-III i VI szkoły podstawowej oraz w klasach III szkoły ponadgimnazjalnej tj.: zasadniczej szkole zawodowej, liceum ogólnokształcącym i technikum, może być udzielona pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników.
Wnioski o przyznanie pomocy w formie dofinansowania zakupu podręczników, należy składać do dyrektora szkoły, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2014/2015, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 11 września 2014 roku.

Wniosek o dofinansowanie zakupu podręczników

Wniosek o dofinansowanie zakupu podręczników dla osób niepełnosprawnych


Rozporządzenie Rady Ministrów 
 
Zakończenie roku szkolnego
Autor: Administrator   
Dnia 26 czerwca 2014 r. w Zespole Szkół Nr 2 w Oleśnie w obecności rodziców, zaproszonych gości oraz całej społeczności szkolnej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas trzecich gimnazjum. Uroczystość swoją obecnością uświetnił Burmistrz Olesna Sylwester Lewicki, który najlepszym uczniom wręczył Stypendia Burmistrza.
Czytaj całość…
 
PIKNIK W "DWÓJCE"
Autor: Administrator   
Dnia 25.06.14 r. w naszej szkole odbył się rodzinny piknik z "Dwójką" podczas którego odbyło się przedstawienie "W 80 dni dookoła świata" oraz prezentacja osiągnieć artystycznych uczniów: pokazy taneczne, instrumentalne oraz wokalne, Dodatkową atrakcją była sprzedaż ciasta i kiełbasek z grilla. Pomimo nie najlepszej pogody, dotarło wiele rodziców, uczniów i absolwentów
Czytaj całość…
 
Konkurs SKO
Autor: Administrator   
Podsumowanie Konkursu na największą zaoszczędzoną sumę
i Konkursu systematycznego oszczędzania ogłoszonego przez opiekunkę SKO

13 czerwca 2014 r odbył się apel podsumowujący Konkurs na największą zaoszczędzoną sumę i Konkurs systematycznego oszczędzania. Na apelu wręczono nagrody uczniom, którzy zaoszczędzili najwięcej pieniędzy. Wśród nagrodzonych znaleźli się następujący uczniowie:

Czytaj całość…
 
Zakończenie roku szkolnego
Autor: Dyrekcja ZS Nr 2   

Zakończenie roku szkolnego klas III gimnzjum - czwartek 26.06.2014 r. godz. 1300
.

Zakończenie roku szkolnego klas I - III PSP w atrium szkoły - 27.czerwca godz. 900
.
Zakończenie roku szkolnego klas IV - VI PSP
oraz klas I - II gimnzjum w hali sportowej szkoły -
27 czerwca godz. 900

 

 
Poskromienie złośnicy profesjonalnym spektaklem w wykonaniu amatorów
Autor: Ewa Cichoń   
W 1594 r. William Szekspir, dramaturg wszech czasów, napisał komedię "Poskromienie złośnicy". W 420-lecie jej powstania została ona odegrana na scenie oleskiego MDK przez grupę teatralną Maska, działającą w Publicznym Gimnazjum nr 2 im. księżnej Jadwigi Śląskiej.
Duma rodziców, nauczycieli i dyrekcji, wesoły uśmiech publiczności, gromkie brawa, aplauz towarzyszyły w dniu 18 czerwca 2014 r. występowi teatralnemu tej grupy. Maską od 8 lat kieruje polonistka Dagmara Staniszewska – charyzmatyczna inspiratorka animacji teatralnych Dwójki odznaczona medalem „Zasłużony dla Ziemi Oleskiej”. Wystawia głównie Szekspira, a wszystkie jej przedstawienia to prawdziwe perełki. 18 czerwca mogliśmy być świadkami dalszego ciągu szekspirowskich odkryć. Dwójkowa Maska zaoferowała nam wspaniały spektakl.

 

Czytaj całość…
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 36 - 42 z 409
Gimnazjum nr 2 | Szkoa Podstawowa nr 2 | Olesno