W galerii

 

 

 

 

Strona główna
Dzień Edukacji Narodowej
Autor: Dyrekcja   
We wtorek, dnia 14.10.2008r. w Dzień Edukacji Narodowej następuje zmiana organizacji pracy szkoły według poniższego planu:

klasy I-VI PSP
800- 830 spotkanie z wychowawcami w klasach, sprawdzenie obecności
830-1000 apel i ślubowanie uczniów klas pierwszych
1000-1130 zajęcia wychowawcze w klasach
klasy I-III PG
800- 1030 spotkanie z wychowawcami w klasach, sprawdzenie obecności
1030-1130 apel + ślubowanie uczniów klas pierwszych

Czytaj całość…
 
Doświadczenie dialogu
Autor: Ewa Cichoń   
Zawieranie starych przyjaźni na nowo zostało przypieczętowane podpisaniem aktu partnerskiego pomiędzy dwiema szkołami z dwóch partnerskich miast. W 1992 r. Olesno i Arnsberg zawiązały ponad granicami porozumienie ludzi, które doprowadziło do wzrostu zapotrzebowania i zainteresowania kontaktami w wielu aspektach życia społecznego. Zaowocowało to m.in. nawiązaniem współpracy na płaszczyźnie wymiany młodzieży pomiędzy pierwszą w Polsce szkołą dwujęzyczną w Oleśnie a gimnazjum z zaprzyjaźnionego z Olesnem Arnsbergu. To już drugie takie porozumienie oleskiej Dwójki, która w maju 2007 r. podpisała partnerstwo ze szkołą w Kusel. Takie kontakty są szansą tworzenia solidnych fundamentów współpracy zrastającej się Europy. Budowanie więzi, pomostów pomiędzy nacjami i regionami łączy wielokulturową i zróżnicowaną etnicznie społeczność lokalną.
Czytaj całość…
 
Popisanie Aktu Partnerskiego z Realschule am Eichholz w Arnsbergu
Autor: Administrator   
Dnia 22 września 2008 w naszej szkole odbędzie się uroczystość podpisania aktu partnerskiego pomiędzy Zespołem Szkół Dwujęzycznych w Oleśnie, a Realschule am Eichholz w Arnsbergu. Podpisanie aktu jest ukoronowaniem wcześniejszych kontaktów pomiędzy obiema szkołami, które datują się od roku 2002. Na uroczystość podpisania aktu zaproszono: Wojewodę Opolskiego, Marszałka Województwa, Kuratora Oświaty w Opolu, Konsula RFN w Opolu oraz władze lokalne. Stronę niemiecką reprezentują: zastępca burmistrza miasta Arnsberg-Pani Erika Hahnwald, dyrektor Realschule am Eicholz-Pan Thomas Mono oraz przedstawiciele nauczycieli i uczniów zaprzyjaźnionej szkoły. W programie przewidziano między innymi posadzenie „drzewka przyjaźni” przed budynkiem naszej szkoły.
W związku z ceremonią podpisania aktu partnerskiego Dyrektor ZSD w Oleśnie zarządza w poniedziałek, dnia 22.09.2008r zmianę organizacji czasu pracy szkoły. Uczniowie klas I-III i IV-VI PSP kończą zajęcia po 4 godzinie lekcyjnej, następnie drzwiami ewakuacyjnymi (od strony boiska)przechodzą do świetlicy szkolnej lub udają się do domów. Obiady w tym dniu, dla uczniów szkoły podstawowej wydawane są od godz. 1130 do godz. 1230. Uczniowie klas I-III PG wraz z wychowawcami oraz przedstawicielami samorządów klasowych klas VI a, VI b i VI c schodzą do atrium o godz. 1045 i przygotowują się do uroczystego apelu oraz podpisania aktu partnerskiego.
Szczegółowy harmonogram zajęć na poniedziałek 22 września 2008r. wywieszony jest na tablicy informacyjnej obok sekretariatu szkoły.
 
Forum Kultury w Oleśnie
Autor: Administrator   
ul. Św. Marcin 80/82 p. 325, 61- 809 Poznań, www.forumkultur.org.pl

 

W dniach 19-21.09.2008 r. zostanie zrealizowany w Oleśnie projekt Kryształowe Okna/Kristallfenster. Jest to część większego projektu Stowarzyszenia Forum Kultur (Poznań), który został zainaugurowany w 2007 roku we Wrocławiu, a w 2008 roku rozszerzony na teren 15 miejscowości dzisiejszej Rzeczpospolitej Polskiej. Bodźcem dla koncepcji tego opartego na spotkaniach artystów różnych narodowości i zakładającego międzykulturowy dialog pomysłu stały się wydarzenia Nocy Kryształowej i przypadająca w tym roku ich 70 rocznica. Ideą przewodnią całego projektu, sformułowaną przez jego koordynatorkę Małgorzatę Annę Quinkenstein, jest „spotkanie się dwójki obcych sobie artystów i stworzenie wspólnej pracy w miejscu, w którym kiedyś dobrze znani sobie ludzie niszczyli dorobek i kulturę swoich sąsiadów."

 

Czytaj całość…
 
Zebrania z rodzicami
Autor: Administrator   
W dniach od 8 do 10 września odbywają się zebrania z rodzicami uczniów PSP i PG. Informacje o terminach zebrań przekażą uczniom wychowawcy poszczególnych klas. Rodzice uczniów klas IV PSP i I PG rozpoczynają zebranie wspólnym spotkaniem w stołówce szkolnej. Po krótkim powitaniu przez dyrekcję szkoły zostaną przedstawieni nauczyciele uczący w tych klasach, później rodzice wraz z wychowawcami udają się na zebrania klasowe.
 
Dofinansowanie zakupu podręczników
Autor: Dyrekcja   
UWAGA RODZICE! Dyrekcja Zespołu Szkół Dwujęzycznych w Oleśnie informuje, że zgodnie z uchwałą Rady Ministrów z dnia 05.08.2008r w sprawie Rządowego programu pomocy uczniom – „Wyprawka szkolna” istnieje możliwość złożenia wniosku o dofinansowanie zakupu podręczników dla dzieci klas I-III szkoły podstawowej na rok szkolny 2008/2009. Pomoc w formie dofinansowania przysługuje dzieciom pochodzącym z rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza kwoty 351 zł netto.
Druki wniosków można pobrać u pedagoga szkolnego. Do wniosku należy dołączyć: zaświadczenie o dochodach za miesiąc sierpień oraz rachunek lub fakturę za zakupione podręczniki.
Termin składania wniosków do: 18 września 2008r. (czwartek)
 
««  start « poprz. 51 52 53 54 55 56 57 58 59 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 358 - 364 z 409
Gimnazjum nr 2 | Szkoa Podstawowa nr 2 | Olesno